Hoppa till innehåll

Kontakta oss

Ledning och administration

Rektor
Jonas Frankel
Telefon: 040-42 56 01 
E-post: jonas.frankel@vellinge.se

Biträdande rektor
Samhälls- och Introduktionsprogrammet
Marie Johnsdotter Pihl,
Telefon: 040-42 56 02
E-post: marie.johnsdotter@vellinge.se

Biträdande rektor
Estetiska- Naturvetenskapliga- och Tekniska programmet
Pernilla Juth
Telefon: 040-42 57 09
E-post: pernilla.a.juth@vellinge.se

Biträdande rektor
Ekonomiprogrammet, Idrottsutbildningen och Introduktionsprogrammet
Josef Holmqvist
Telefon: 040-42 57 10
E-post: josef.holmqvist@vellinge.se

Administrativ chef
Therese Olén Ekelund
Telefon: 040-42 56 11 
E-post: therese.olenekelund@vellinge.se

Administratör
Gunilla Steendam
Telefon: 040-42 56 03 
E-post: gunilla.steendam@vellinge.se

Administratör
Jessica Kareseit
Telefon: 040-42 57 87
E-post: jessica.kareseit@vellinge.se

IT och vaktmästeri

Teknikansvarig
Claes Nordin
Telefon: 040-42 56 10 
E-post: claes.nordin@vellinge.se

Vaktmästare
Conny Leche
Telefon: 040-42 56 20 
E-post: conny.leche@vellinge.se

Studie, yrkesvägledning
Publicerad:
12 september, 2018
Senast uppdaterad:
28 februari, 2019