Nya Vellinge.se Inlägg från maj 2010
Här kan du följa arbetet med vår nya webb. Varför vi byggde om den, vad våra besökare önskar, hur många sidor vi rensat bort och mycket mer.
-
Mer inspiration från andra
Vår halvdag om sociala medier som började med Malmotown.com fortsatte med Mattias Jansson, kommunchef i Katrineholm.
-
Inspiration från andra
För ett par veckor sedan hade vi kompetenta och inspirerande gäster på besök i Vellinge kommunhus: Malmotown och Katrineholm berättade om sitt arbete med sociala medier. Först ut är Malmotown. På fredag får du veta vad vi lärde oss av Katrineholm.
-
Hinner vi med i utvecklingen?
Finns det någon webbansvarig idag som inte blir nedlusad med inbjudningar till seminarier, kurser, frukostmöten och nätverksträffar som nästan uteslutande handlar om sociala medier? Vem pratar idag om utveckling av den - i alla fall än så länge - viktigaste kommunikationskanalen: webbplatsen?
